҉ ҉ ҉     ОСНОВНА ШКОЛА БРАНКО РАДИЧЕВИЋ ВЕЛИКА МОШТАНИЦА     ҉ ҉ ҉

Школска 2018/2019. година

 

 

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ

 

2019.г.

Пробни завршни испит, математика

петак

12.04. у 12ч

Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест

субота

13.04.

Анализа пробног завршног испита

понедељак-петак

15-19.04.

Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда

 

до 25.05.

Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

петак-субота-недеља-понедељак

10-13.05. од 9-14 ч

Пријављивање кандидата за пријемни испит за одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

 

10. - 17. 05. од 09-14 ч

Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама)

петак и понедељак

10. и 13.05. од 9-14 ч

Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику

субота и недеља

25. и 26.05. 10 ч

Пријемни испити у музичким школама

петак-субота-недеља

31.05, 01. и 02.06. од 10 ч

Пријемни испити у балетским школама

недеља-понедељак-уторак

02-04.06. од 10 ч

Пријемни испити у уметничким школама ликовне области

петак-субота-недеља

31.05, 01. и 02.06. од 9-12 ч и од 14-17 ч

Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима

субота

01.06. од 10-12 ч

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија)

субота

01.06. од 14-16 ч

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика)

недеља

02.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике

Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима

субота-недеља

01. и 02.06. 10-12 ч

Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији

субота и понедељак

01. и 03.06. од 9-14 ч

Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу

понедељак - петак

27.05.-07.06.

Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за биологију и хемију, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику

среда

05.06. до 8 ч

Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким, музичким и балетским школама

четвртак

06.06. до 8 ч

Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

четвртак

06.06. од 8-16 ч

Коначни резултати пријемних испита  (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

петак

07.06. до 12ч

Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику

субота

22.06. у 10 ч

Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика

понедељак

17.06. од 9-11 ч

Прегледање теста из српског (матерњег) језика

понедељак

17.06. од 12 ч

Завршни испит - тест из математике

уторак

18.06. од 9-11 ч

Прегледање теста из математике

уторак

18.06. од 12 ч

Завршни испит - комбиновани тест

среда

19.06. од 9-11 ч

Прегледање комбинованог теста

среда

19.06. од 12 ч

Супервизија спровођења завршног испита

од понедељка до четвртка

17-20.06.

Унос резултата завршног испита

од понедељка до среде

17-19.06.

Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста)

среда

19.06.

Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе

петак

21.06. до 8 ч

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама

субота

22.06. од 8-16 ч

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама

понедељак

24.06. од 8-16 ч

Објављивање коначних резултата завршног  испита

четвртак

27.06. до 8 ч

Упис у музичке и балетске школе

петак

28.06. до 16 ч

Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података

петак и субота

28. и 29.06. од 8-15 ч

Провера листе жеља од стране ученика у основним школама

среда

03.07. од 8 ч

Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки

среда

03.07. од 8-15 ч

Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту

четвртак

04.07. до 12 ч

Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама

недеља

07.07. од 8 ч

Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу

недеља

07.07. до 20 ч

Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

понедељак и уторак

08. и 09.07. од 8-15 ч

Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг

понедељак

08.07. од 8-15 ч

Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга

среда

10.07. до 8 ч

Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу

среда

10.07. до 8 ч

Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

четвртак

11.07. од 8-15 ч

ПРАВИЛНИК О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ
 

КОНКУРС ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
 

 

 


 

Школска 2017/2018. година

 

 

ПРАВИЛНИК О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ
 

КОНКУРС ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
 

 

 

Канцеларија за младе општине Чукарица поново организује бесплатну припремну наставу за полагање мале матуре за ученике осмог разреда чукаричких основних школа.

Часови српског језика и математике одвијаће се сваке суботе и недеље, почев од 10. марта до 03. јуна 2018. године.
Настава ће се одржавати на четири локације: у згради општине Чукарица, ОШ „Бановић Страхиња“ на Бановом брду, ОШ „Уједињене нације“ на Цераку и ОШ „Браће Јерковић“ у Железнику.
Позивамо све заинтересоване родитеље да пријаве своју децу путем email адресе: besplatni_programi@cukarica.rs.
 
    Пријава траје до 04. марта.. У пријави је потребно навести следеће податке:
  1. име и презиме детета
  2. име и презиме родитеља
  3. основна школа коју дете похађа
  4. адреса становања
  5. број телефона
    Натава ће се одржавати у следећим терминима:
  • I група 09:00-10:30 часова
  • II група 10:30-12:00 часова
  • III група 12:30-14:00 часова
  • IV група 14:00-15:30 часова
    Бесплатан пројекат припреме мале матуре водиће сертификовани професори са искуством у раду са децом.
 
    Напомена: Уколико дете има викендом неке друге обавезе и активности, обавезно нагласити приликом пријаве, јер накнедне промене термина неће бити могуће.


Слика школе

САЈАМ ОБРАЗОВАЊА


 

Школска 2016/2017. година

 

 

Важно обавештење за ученике:

- дозвољени прибор за ученике: ЗА СРПСКИ/МАТЕРЊИ ЈЕЗИК И КОМБИНОВАНИ ТЕСТ – графитна и плава хемијска оловка, гумица, ЗА МАТЕМАТИКУ – графитна оловка, плава хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар;
- сва три дана када ученик полаже завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом и уписаним идентификационим бројем ученика;
- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика;
- сва три дана ученици обавезно треба да дођу у школу у 8.15 на кратак састанак са одељенским старешином пре него што буду распоређени у просторије где ће полагати завршни испит;
- од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ

УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ


КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ

 

Пробни завршни испит, математика

петак

07.04. у 12 ч

Пробни завршни испит, српски језик и комбиновани тест

субота

08.04. српски језик у 09, комбиновани тест у 11:30 часова

Унос општих података и оцена 6. и 7. разреда

 

до 07.05.

Пријављивање кандидата за пријемни испит (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

петак-субота-недеља-понедељак

12-15.05. од 9-14 ч

Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (детаљније обавештење у школским управама)

петак и понедељак

12. и 15.05. од 9-14 ч

Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику

субота

27.05. 10 ч

Пријемни испити у музичким школама

четвртак-петак-субота

01.06-03.06. од 10 ч

Пријемни испити у балетским школама

недеља-понедељак-уторак

04.06-06.06. од 10 ч

Пријемни испити у уметничким школама ликовне области

петак-субота-недеља

02.06-04.06. од 9-12 и 14-17 ч

Пријемни испит у Математичкој гимназији и математичким одељењима

субота

03.06. од 10-12 ч

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика)

недеља

04.06. 10-12 ч испит из математике, 14-16 ч испит из физике

Пријемни испит у филолошким гимназијама и филолошким одељењима

субота-недеља.

03.06-04.06. 10-12 ч

Пријављивање ученика и подношење спортске документације у Спортској гимназији

субота-недеља.

03.06-04.06. од 9-14 ч

Пријављивање, у школским управама, ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу

понедељак - петак

29.05-09.06.

Прелиминарни резултати пријемног испита у математичким и филолошким одељењима, одељењима за ученике са посебним способностима за физику, одељењима за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику и за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику

среда

07.06. до 8 ч

Прелиминарни резултати пријемног испита у уметничким, музичким и балетским школама

четвртак

08.06. до 8 ч

Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

четвртак

08.06. од 8-16 ч

Коначни резултати пријемних испита  (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

петак

09.06. до 12 ч

Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика

среда

14.06. од 9-11 ч

Прегледање теста из српског (матерњег) језика

среда

14.06. од 12 ч

Завршни испит - тест из математике

четвртак

15.06. од 9-11 ч

Прегледање теста из математике

четвртак

15.06. од 12 ч

Завршни испит - комбиновани тест

петак

16.06. од 9-11 ч

Прегледање комбинованог теста

петак

16.06. од 12ч

Супервизија спровођења завршног испита

од среде до суботе

14-17.06.

Дешифровање сва три теста (после прегледања комбинованог теста)

петак

16.06.

Унос резултата завршног испита

субота

17.06.

Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику

субота

17.06. у 12ч

Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе

недеља

18.06. до 8ч

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама

понедељак

19.06.од 8 до 16 ч

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним уписним комисијама

уторак

20.06.од 8 до 16 ч

Објављивање коначних резултата завршног  испита

петак

23.06. до 8 ч

Упис у музичке и балетске школе

петак

23.06. до 16 ч

Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података

субота и недеља

24. и 25.06. од 8 до 15 ч

Провера листе жеља од стране ученика у основним школама

четвртак

29.06. од 8 ч

Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки

четвртак

29.06. од 8 до 15 ч

Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту

петак

30.06. до 12 ч

Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама

понедељак

03.07.од 8 ч

Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу

понедељак

03.07. до 20 ч

Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

уторак и среда

04. и 05.07.

Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг

уторак

04.07. од 8 до 15 ч

Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга

петак

07.07. до 8 ч

Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу

петак

07.07. до 8 ч

Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

петак

07.07. од 8 до 15 ч


Пробни завршни испит

Пробни завршни испит за ученике осмог разреда одржаће се у петак, 07. 04. 2017. и суботу, 08. 04. 2017. године. Ученици ће у два дана радити три теста и то:
- 07. 04. 2017. године у 12:00 - тест из математике и тог дана анонимно попуњавају упитник;
- 08. 04. 2017. године у 9:00 - тест из српског, односно матерњег језика и комбиновани тест у 11:30, са паузом од пола сата између два двосатна термина.

 
 

Канцеларија за младе општине Чукарица организује програм бесплатне професионалне оријентације за ученике осмог разреда чукаричких основних школа.

Основни циљ програма је развијање способности младих да донесу и спроведу промишљену, ваљану и самосталну одлуку о избору школе и будућег занимања. Настава се одвија у виду радионица, које омогућавају да ученици/це кроз активно учешће изграде сазнања, вештине, способности и вредности потребне за остварење тог циља.

Професионална оријетација одвијаће се радним данима у термину 09:00-14:00 до краја маја у канцеларији број 167 у згради општине Чукарица (Шумадијски трг бр. 2). Пријаве и информације на број телефона 011/3052 102.

 
 

Завршни испит

Завршни испит за ученике осмог разреда одржаће се 14. 15. и 16. јуна 2017. године.

 
 


Канцеларија за младе општине Чукарица поново организује бесплатну припремну наставу за полагање мале матуре за ученике осмог разреда чукаричких основних школа.

Часови српског језика и математике одвијаће се сваке суботе и недеље, почев од 04. марта до 28. маја 2017. године.
Настава ће се одржавати на четири локације: у згради општине Чукарица, ОШ "Доситеј Обрадовић" на Умци, ОШ "Уједињене нације" на Цераку и ОШ "Стефан Дечански" у Железнику.
Позивамо све заинтересоване родитеље да пријаве своју децу путем email адресе: besplatni_programi@cukarica.rs.
 
    Пријава траје до 24. фебруара. У пријави је потребно навести следеће податке:
  1. име и презиме детета
  2. име и презиме родитеља
  3. основна школа коју дете похађа
  4. адреса становања
  5. број телефона
    Натава ће се одржавати у следећим терминима:
  • I група 09:00-10:30 часова
  • II група 10:30-12:00 часова
  • III група 12:30-14:00 часова
  • IV група 14:00-15:30 часова
    Бесплатан пројекат припреме мале матуре водиће сертификовани професори са искуством у раду са децом.
 
    Напомена: Уколико дете има викендом неке друге обавезе и активности, обавезно нагласити приликом пријаве, јер накнедне промене термина неће бити могуће.

 
 

Електронске верзије збирки задатака из математике, матерњег језика и из комбинованих предмета, на српском језику, идентичне су са оригиналим штампаним верзијама.

Школска 2014/15. година
Збирка м.1 Збирка с.1 Збирка к.1
 
Школска 2013/14. година
Збирка м.2 Збирка с.2 Збирка к.2
 
Школска 2012/13. година
Збирка м.3 Збирка с.3  
 
Школска 2011/12. година
Збирка м.4 Збирка с.4  
 
Школска 2010/11. година
Збирка м.5 Збирка с.5  
 
ЗАДАЦИ ЗА ПОЛАГАЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ИЗ МАТЕМАТИКЕ:
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.
21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40.
41. 42. 43. 44. 45. 47. 48. 49. 50.
51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60.
61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70.
71. 72. 73. 74. 75. 76. 77. 78. 79. 80.
81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90.
91. 92. 93. 94. 95. 96. 97. 98. 99. 100.
101. 102. 103. 104. 105. 106. 107. 108. 109. 110.
111. 112. 113. 114. 115. 116. 117. 118. 119. 120.
121. 122. 123. 124. 125. 126. 127. 128. 129. 130.
131. 132. 133. 134. 135. 136. 137. 138. 139. 140.
141. 142. 143. 144. 145. 146. 147. 148. 149. 150.
151. 152. 153. 154. 155. 156. 157. 158. 159. 160.
161. 162. 163. 164. 165. 166. 167. 168. 169. 170.
171. 172. 173. 174. 175. 176. 177. 178. 179. 180.
181. 182. 183. 184. 185. 186. 187. 188. 189. 190.
191. 192. 193. 194. 195. 196. 197. 198. 199. 200.
201. 203. 204. 205. 206. 207. 208. 209. 210.
211. 212. 214. 215. 216. 217. 218. 219. 220.
221. 222. 223. 224. 225. 226. 227. 228. 229. 230.
231. 232. 233. 234. 235. 236. 237. 238. 239. 240.
241. 242. 243. 244. 245. 246. 247. 248. 249. 250.
251. 252. 253. 254. 255. 256. 257. 258. 259. 260.
261. 262. 263. 264. 265. 266. 267. 268. 269. 270.
271. 272. 273. 274. 275. 276. 277. 278. 279. 280.
281. 282. 283. 284. 285. 286. 287. 288. 289. 290.
291. 292. 293. 294. 295. 296. 297. 298. 299. 300.
301. 302. 303. 304. 305. 306. 307. 308. 309. 310.
311. 312. 313. 314. 315. 316. 317. 318. 319. 320.
321. 322. 323. 324. 325. 326. 327. 328. 329. 330.
ТЕСТОВИ СА ПРОБНИХ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА:
Српски језик 2012. година
Српски језик 2012. година - кључ
Математика 2012. година
Математика 2012. година - кључ
Српски језик 2013. година
Српски језик 2013. година - кључ
Математика 2013. година
Математика 2013. година - кључ
Т Е С Т О В И
почетак стране
ОШ „Бранко Радичевић“ Велика Моштаница